Tursed hüppeliigese piirkonnas. 29.08.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen pikaajaline hüpertoonik.RR stabiilselt 140/9o.Võtan Betalok-Zok 50 mg 1 kord päevas.Turseid ,hingeldust ei ole esinenud varem.Viimasel ajal tunnen kergeid torkeid südame piirkonnas ja väsin kiiresti.Kas tursed hüppeliigese piirkonnas viitavad algavale südamepuudulikkusele.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Väsimus ja tursed hüppeliigese piirkonnas võivad pikaajalise hüpertooniatõve foonil tõepoolest viidata südamepuudulikkusele.
Soovitan Teil pöörduda perearstile täpsustavateks uuringuteks ja ravi tõhustamiseks.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst