Vere kõrge kolesterooli sisaldus. 28.01.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere dr Ain Kaare.
Mida teha vere kõrge kolesterooli sisaldusega.Arst määras mulle dieedi tohin süüa ainult puu-ja köögivilju.Kehakaal hakkas langema. Olen 32.a naime kaalun 43.kg.Kolesterooli sisaldus oli 7,1. Kas oskate mind aidata.
Mures patsient Mari.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Eksikombel mainite dr.AIn Kaaret, olen Madis Veskimägi. Kuigi see pisiasi ei mõjuta kuigivõrd Teie kolesteroolitaset.
Jälgige arsti soovitusi, hoiduge loomsest rasvast, täispiimast, suitsetamisest, vähesest liikumisest, kanamunadest-nahast.
Kuidas on lood kolesteroolitasemega Teie emal, vanaemal, õdedel, kas on kontrollitud ka kilpnääret. Need on minupoolsed küsimused, vastuse neile andke aga oma perearstile.
Head tervist soovides Madis Veskimägi