Hambavalu pea liigutamisel 02.04.22 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!

Paar päeva tagasi panin tähele, et kui pead kiirelt liigutan või loksutan siis vasakpoolne hambarida või igemed valutavad hullult. Ainult kiiresti liigutades. Hambad muidu terved ja pesen hambaid nagu ikka 2x päevas ja alati kiidetakse, et terved ja valged hambad hambaarsti juures.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Ühe näopoole hammaste valu võib viidata närvivalule. Kui rahuolekus valu ei esine, siis soovitan järsemaid liigutusi vältida, vältida ka teisi ärritavaid toimeid(külm ja kuum temperatuud näiteks). Nõrk kaebus võib ise taanduda. Kui valu tugevneb, siis oleks mõistlik arstiga ravikuuri vajadust arutada.

Head soovides,
Vanda Kristjan