Ühepoolne peavalu 29.01.15 / Peavalu

Külastaja küsib:

Kaebuseks on kummaline peavalu, mis on kestnud vähemalt 3 kuud (siis hakkasin sellele tähelepanu pöörama). Valutab vasak peapool, silma tagant kuklani. Silma taga on selline kergelt rõhuv tunne. Valu on pidev ja pigem tuim. Pea äkilisel liigutamisel, samuti köhimisel, valu tugevneb järsult. Pea liigutamisel küljelt küljele on tunne, nagu aju loksuks kolju sees. Olen märganud, et kui vajutada kaelal unearteri prk-da, siis valu vajutamise hetkel süveneb. Kas selliste kaebustega oleks põhjust kuhugi/kellegi poole pöörduda?

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Teie poolt kirjeldatud "uue" peavaluga, mis süveneb köhimisel ja liigutamisel, on kindlasti näidustatud kiirelt neuroloogi poole pöördumine.
Kardan, et kui lähete praegu erakorralise meditsiini osakonda (EMO), siis ei pruugi Te abi saada, sest valu on olnud juba 3 kuud. Perearst saab panna cito! aja neuroloogile (vähemalt Tartu Ülikooli Kliinikumis on see nii). Aga kui saate aja siiski kuu aja pärast, soovitan ikkagi EMOsse minna! Ning kui vahepeal tunnete, et mingi kaebus lisandub, valu süveneb, tuleb kohe pöörduda EMOsse!
Kindlasti küsiksin mina, kas teil on olnud varasemalt trmboose, kas kasutate antibeebipille, mis soodustavad tromboosi? Kas on olnud trauma?
Teil esinevad valukaebused pole tüüpilised ning vajavad kiiret uurimist!

Kõike head soovides,
Liis Sabre