Peavalu ja uimasus 27.10.13 / Peavalu

Külastaja küsib:

Mul selline probleem, et viimased nädal aega on nii uimane olla pea käib ringi, kui liigun ja silmade ees virvendab kogu aeg. Kõndimisel on aegajalt tasakaaluhäired ning vahepeal hakkab nagu seest keerama. Pea valutab ka aegajalt, vahepeal normaalne. Sportimisel ka mingi probleem, kui jooksen natuke aeg, hakkab hingamisel raske, hakkab pooma nagu kaelast ja hakkan õhku ahmima. Mis võib olla nende asjade põhjuseks? Kuu aega tagasi jätsin suitsetamise maha, kuna hingamisel oli raske? Mida ette võtta?

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Tegemist on mitme kaebusega, millest aga ükski pole spetsiifiline mingile haigusele. Lisaks on kaebuste kestvuseks märgitud nädal aega, mis on suhteliselt lühike aeg ja tavaliselt on sellised lühiajalised kaebused on spontaanselt ajas limiteeritud - s.t. taanduvad iseenesest. Kui aga kaebused jäävad püsima, siis nende taga võib olla probleeme nii hingamisteede, südame-veresoonkonna, aga ka endokriinsüsteemis. Et saada aru mis suunas tuleb korraldada ja kas üldse on vaja täiendavaid uuringuid, peab võtma ühendust eeskätt oma perearstiga, kes objektiivsete näitajate ja Teie ülevaatuse alusel oskab kahtlustada pigem mis spetsialisti juurde suunata ja kui kiire asjaga on. Ühtlasi saab hinnata mis osakaal nendes kaebustes on hiljutisel suitsetamisest loobumisel. Teine kord võib Teie arst otsustada teha ka koormustesti, mis on tõenäoliselt antud olukorras väga informatiivne. Peavalu võiks olla antud juhul kogu kaebuste kompleksi üks osa - tervikuna närvisüsteemi primaarset patoloogiat selliste kaebuste all esimeses järjekorras ei kahtlustaks.
Lgp. Mark Braschinsky