Peavalu peale peatraumat 18.02.13 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere

Nädal tagasin sain tugeva esemega löögi vastu pead. Käisin ka traumapunktis. Kuna tol hetkel mul mingeid kaebusi ei olnud ja ka õmmelda vaja ei olnud, siis peale haava puhastamise seal muud ei tehtud. Nüüd on aga peale seda juba nädal aega olnud kerge peavalu ja uimasus. Küskiski, kas peale peapõrutust on sellised sümtomid normaalsed või peaks arsti poole pöörduma?

Tänan

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Traumajärgne peavalu on küllalt sagedane kaebus. Samuti kaebavad patsiendid tihti pearinglust, väsimust, uimasust, unehäireid. Enamasti võiks antud kaebus mööduda esimeste nädalatega. Kui peavalu on tugev, siis võtke apteegi käsimüügiravimeid, nt. ibuprofeen, paratsetamool. Seni, kui ei lisandu mõnda uut kaebust, peavalu ei muutu, ei tugevne, ei ole põhjust hirmu tunda. Kindlasti soovitan peale traumat ka rahulikumat elurežiimi, rohkem puhkust.
Lugupidamisega,
Liis Sabre