Peavalu peale peatraumat 18.02.13 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere

Nädal tagasin sain tugeva esemega löögi vastu pead. Käisin ka traumapunktis. Kuna tol hetkel mul mingeid kaebusi ei olnud ja ka õmmelda vaja ei olnud, siis peale haava puhastamise seal muud ei tehtud. Nüüd on aga peale seda juba nädal aega olnud kerge peavalu ja uimasus. Küskiski, kas peale peapõrutust on sellised sümtomid normaalsed või peaks arsti poole pöörduma?

Tänan

Arst vastas:

Liis Sabre

dr Liis Sabre

Neuroloog

Tere!
Traumajärgne peavalu on küllalt sagedane kaebus. Samuti kaebavad patsiendid tihti pearinglust, väsimust, uimasust, unehäireid. Enamasti võiks antud kaebus mööduda esimeste nädalatega. Kui peavalu on tugev, siis võtke apteegi käsimüügiravimeid, nt. ibuprofeen, paratsetamool. Seni, kui ei lisandu mõnda uut kaebust, peavalu ei muutu, ei tugevne, ei ole põhjust hirmu tunda. Kindlasti soovitan peale traumat ka rahulikumat elurežiimi, rohkem puhkust.
Lugupidamisega,
Liis Sabre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Pea on valus

Tere!
Nimelt on mul juba nädal aega pea valus. Väga tugev valu/pitsitus paremal pool otsa ees. Vahepeal ei saa isegi aru, kas see on valu või pea on lihtsalt valus. Peatraumat ei ole saanud, kuid ...

Mark Braschinsky

Vastas dr Mark Braschinsky

Tere,
et midagi täpsemat pakkuda, peab olema enam infot - peavalu iseloom, ajastus, kaasuvad sümptomid, kroonilised haigused, hiljutised haigestumised (s.h. traumad), võetud ravimid ja nende anused ...

Loe edasi

peavalud otsmikus ja kuklas peale sportiku pingutust.

Tere!

Mure selline, et peale õhtust sportliku pingutust ilmuvad ööseti tugevad peavalud otsmikus ja ka kuklas. Üldine kehaline olek halveneb (ebamäärane pinges oleks vms.) samuti selleks ajaks.

Mark Braschinsky

Vastas dr Mark Braschinsky

Tere,
vajalik on pea MRT uuring koos MR-angiograafiaga sekundaarse peavalu välistamiseks. Selleks tuleb ennast kirja panna neuroloogile.
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Loe edasi

Peavalu, tundlikud silmad ja ninaverejooksud

Tere. Üleeile algas tugev peavalu. 400mg ibuprofeeni lahendas mure mõneks ajaks, ent õhtuks oli valu tagasi ning siis enam ibuprofeen ei aidanud. Lisaks kerkis õhtuks palavik üle 38,5.

Eile ...

Liis Sabre

Vastas dr Liis Sabre

Tere!
Vastan kahjuks Teie küsimusele 6-päevase latentsiga ja loodan, et probleem on lahenenud!
Kui peavalu ning palavik püsivad, siis soovitan koheselt pöörduda erakorralise meditsiini osakonda, ...

Loe edasi

traumajärgne peavalu

Tere,
Mul juhtus 2011 aastal jalgrattaga sõitses õnnetus. Vigastasin nii pead kui rangluu piirkonda. Traumajärgselt oli tugev peavalu, iiveldus ning pearinglus. Diagnoos oli selline: temporaluu ...

Liis Sabre

Vastas dr Liis Sabre

Tere!
Esiteks ütlen, et unehäired ja peavalu peale peatraumat võivad sageli koos käia.
Kuna tänaseks on traumast juba nii palju aega möödunud, siis nüüd tekkinud uus peavalu ei tähenda kindlast ...

Loe edasi

Peavalu diagnostika

Kas ja kus on konkreetselt võimalik teha peavalu
diagnostikat? Arstide "peale vaatamise" diagnoos on ju ainult oletuslik! võimalusel vt.ka rubriiki "jagage oma kogemusi" kirjutatud teksti 2001.9/30 ...

Vastas dr Sulev Haldre

Peavalude diagnostikat ei saa teha skeemi kohaselt inimene masinasse ja masin annab vastuse.
Peavaludega inimesi on populatsioonis ligikaudu 90%, migreenihoogude all kannatab umbes 30% inimestest. ...

Loe edasi

Krooniline peavalu

Viimasel ajal teevad mulle muret peavalud, mis saavad alguse peale hommikust ärkamist. Tegelikult hakkab peavalu pihta juba magamise ajal.Varem pole sellist asja esinenud. Vererõhk on mul korras.
Millest ...

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan uue peavalu tekkimisel või kroonilise peavalu iseloomu märkimisväärsel muutumisel nõu pidada arstiga, et selgitada probleemi põhjus ja leida sobivaim ravi.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: