Lagipea valus 05.08.13 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere
Valutab lagipea ja on uimane olek viimane kuu aega.
Tööl on keskendumisraskused, ei taha justkui midagi teha, uimasus.

Sümptomid järgmised
Peavalud (lagipeal keskel) – valutab, pisted, vahel sügeleb, pressib, vahel nagu tulitab - vahepea natuke eestpoolt ja siis tagantpoolt nagu punktidena. Valud ei kesta terve päev vaid käivad lainetena (tunnis kokku 5 minutit ja vahepeal ei valuta pool päeva, kui istun rahulikult). Valu ei ole väga tugev (10 palli süsteemis 2) ja valuvaigisteid vaja pole läinud (kuigi mulle tundub, et need ei mõju sellele valule). Vahel tundub, et kui vaatan silmadega alla või ülesse või pilgutan ja pingutan, et lugeda, siis annab pealagi tunda (justkui keegi torkaks nõelaga). Vahel harva lööb valu ka otsmikule.

Esineb ka uimasus terve päev (mis on kõige hullem) - istudes hämaras toas on ok, aga kui kõndima peab või sportima, siis tekib imelik tunne, nagu õrnalt purjus oleks või vati sees.

Aegajalt tekib suus kuivus ja klimbitunne kurgus (isegi ohtra vee joomisel ei kao) nädalas 3-4 päeva.

Samuti on ka silmad valgustundlikud ja vahel valusad (midagi jälgides), hommikuti ärgates vahel punased.

Vahepeal ei tule õhtuti und, kuigi olen väsinud (nädalas 3 õhtut)

Tegin see kuu ka järgmised uuringud - peast kompuuteruuring + veresoonte uuring (mis oli korras).
Silmauuring (kõik korras).
Nahaarst – vaatas peanaha üle, korras.
Kliiniline veri (muidu korras aga kolesterool kõrge 6)

Ole kuu aega tööst puhanud, aga sümptomid kadunud pole.

Iga päev ootan, et mis nüüd edasi saab selle lagipeavalu ja uimasusega, kas jääbki nii ja on elu kogu aeg häiritud. Olen mures oma tervise pärast – muretsen üldse palju ka tööl.
Töötan arvutiga 8 tundi (mõttetöö) + kodus 2 tundi, teen regulaarselt sporti 3-4 korda nädalas – välja arvatud viimane kuu, kuna ei julge teha, äkki juhtub midagi peas, kui pingutan.

Ei saa aru, kas tegu on vaimse või füüsilise veaga ?

Tuleb veel meelde, et peavalud on esinenud nii 3 aastat, aga varem oli asi ikka harvem, et aastas 4 nädalat oli lagipea valus (nädal oli valus, siis kadus kuuks ja tuli jälle tagasi). Samuti kaasnes sellega ka uimasus – 2 aastat tagasi käisin neuroloogi vastuvõtul ja ütles, et see tuleb tarkushammastest, tõmbasin need välja, aga valud ja uimasus ei ole kadunud, nüüd hoopis hullemaks läinud.
Sai tookord tehtud ka peakompuuter (2 aastat tagasi), oli samuti korras.

Endale tundub, et pikutada on parem kui püsti olla (valutab vähem, kuigi ka pikali olles annab tunda).
Vahel tundub, kui muudan pea asendit, siis valu kaob, näiteks kui vaatan alla ja hakkab valutama, siis tõstan pea ülesse.
Ka käega pead maseerides nagu leevendaks.

Millega võib olla tegu, kas pingepeavalud reageerivad pea liigutamisele, silmade tööle ja tekitab uimasust ja valutab lagipealt? Stress – tööl vahel pingeline?

Millise uuringu võik veel teha, et selgust saada?
Arvan, et midagi hullu on lahti.

Arst vastas:

Mark Braschinsky

dr Mark Braschinsky

Neuroloog

Üldiselt on nii, et mida pikem peavalu ajalugu, seda suurem on tõenäosus et "midagi hullu" pole. Samuti vähendab orgaanilise patoloogia võimalikkuse korduv pea uurimine, sest valdavat osa orgaanilistest haigustest pea tomograafia ikka näitab. Aga enne, kui me seostame peavalu mõne funktsionaalse häirega,loomulikult, peab olema kindel, et kõik võimalikud orgaanilised haigused on välistatud.
Antud juhul peaks täpsustama, kas silmaarstil käies oli uuritud ka silma siserõhk, ning kontrollima peavalu esinemise seost vererõhu väärtustega. Et peale seda edasi välistada rida harvemaid põhjusi (nagu, näiteks koljusisese rõhu muutustest tingitud peavalu jms), peab veel täpsustama teatud detaile, k.a. mis olukorras tekis peavalu esmakordselt, mis sellele võis eelneda jms - see kuulub põhjalikuma arstliku konsultatsiooni hulka. Osa peavalusid väga harva võivad vajada ka magnetresonantstomograafilist uuringut ja seda mitte ainult peast, vaid tervest selgroost, et hinnata pea- ja seljaajuvedelikuga täidetud ruume.
Kuna uuringud on olnud korras, siis s.t., et "anatoomia" on samuti korras ja mõistliku füüsilise tegevusega Te endale liiga teha ei saa, isegi vastupidi, regulaarsel füüsilisel koormusel on väga positiivne mõju sagedastele peavaludele!
Lugupidamisega
M. Braschinsky

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

peavalu

mure järgmine.
päeval kõik korras, õhtul kella 20.00 paikku hakkab kuklas kipitama , kihelema...mingil hetkel kipitab lagipea , siis kaob ära ja uuesti tagasi. Magama heites hakkab pea kumisema ...

Mark Braschinsky

Vastas dr Mark Braschinsky

Tere,
kuna juuresolevast infost võib aru saada, et probleem on tekkinud kõigest kuu aega tagasi, siis sedalaadi "uue" peavalu tekkimine kaaskaebustega vajab põhjalikumat süvenemist - vaja teada kaebuste ...

Loe edasi

Mure

Selline mure,et väga tihti peanahk valutab?
Juukseid kammides on nahk valus,sõrmi läbi juuste libistades on ka valus.

Vastas dr Sulev Haldre

Soovitan rääkida perearstiga, kes küsib lisaks teisi täpsustavaid küsimusi ja arutab Teiega, mida on mõistlik ja otstarbekas ette võtta.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: