Pearinglus 22.10.10 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tahaksin teada,mida oleks vaja ette võtta,kui vaevavad tasakaalu häired.Püsti asendis kergemad aga pikali heites kaob hetkeks pilt täiesti ära ja juba selili olles ei saa ennast ühelt küljelt teisele keerata sest on tunne,et meelemärkus kaob täiesti ära.Olen täheldanud veel seda,et kui keeran nägu alaspidi, ei ole asi nii jube aga kui nägu ülespoole, siis on parem mitte keerata vaid paigal olla.Selline asi kestab juba mitu nädalat ja on korra enne ka kergemal kujul ja lühemat aega olnud. Märtsi kuus oli sama asi aga ainult nädal.Nüüd ei taha aga kuidagi üle minna.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Asendi muutmisel tekkiv üldine pearinglus - karussellitunne on tingitud kõige tõenäolisemalt sisekõrvas paikneva tasakaaluorgani häiritusest.
Sageli tingib selline häire ka kiirabi kutsumise ja uurimise-ravi erakorralise meditsiini või mõnes muus osakonnas.
Kokkuvõtavalt saab öelda, et tugeva pearingluse ajal ja veidi kauemgi määratakse sisekõrva rahustavat ravi. Edasi on aga oluline roll taastusravil ehk siis füsioteraapial.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Mure

Tere!Mure selline,et on pearinglus just püsti seismisel.Arst ütleb,et ravimitest:Tarvitan Mirtazapini depreka raviks.Paluks abi!

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

nii see on, vahetage ravimit.

Loe edasi

Pearinglus

on juba nädal nõrk peavalu,mis rohkem nagu rõhub kõrvade tagant,samuti on juba neli päeva tugev pearinglus,eriti kui teha äkilisi liigutusi või kui heita pikali,käib voodi meeletult ringi nii,et süda läheb ...

Vastas dr Sulev Haldre

pearingluse kirjeldus viitab healoomulisele asendivertiigole. Korrektne diagnoosimine toimub arsti vastuvõtul.

Loe edasi

Pearinglus

Mul on viimase kuu aja jooksul sagedasti einenud
peringlemist pealaepealt.See esineb siis,kui tõusen
pikaliasendist ülesse,ka ööseti,kui keeran külge,voodi nagu pööraks ringi. Vahetevahel ...

Vastas dr Sulev Haldre

Kirjast lähtub, et pearinglus on suurem mure kui peavalu. Asendi muutmisel tekkib pearinglus viitab tasakaaluorgani kergele ärritatavusele. Soovitan külastada perearsti

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi