Peavalud 19.10.06 / Peavalu

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21-aastane neiu ja umbes 4-aastat on kestnud peavalud. Enamasti on valud 3-4 korda kuus, kuid mõnel kuul puuduvad üldse. Valu iseloom on tuim, mõnikord pulsseeriv ning lokaliseerub otsmiku-oimu piirkonda ühele poolele, samuti on üldine enesetunne kehva ja olemine häiritud (niiöelda piinav valu).Teisi sümptomeid nagu iiveldus või oksendamine, valguseärritus (nagu migreenile omane) pole. Samas ei seosta valusid ka pingepeavaludega, kuna elan suhteliselt stressivabalt. Valud kestavad tavaliselt mitu tundi, peale valuvaigisti võtmist enamasti vaibuvad. On tekkinud küsimus, et kui minu peavalude iseloom ei viita ühelegi konkreetsele tüübile, kas see on võimalik, et mõnele inimesele ongi peavalud normaalne nähtus?
Lisaks veel nii palju, et viimasel kuul olen igal hommikul ärganud häiriva ("uimase") vasakpoolse peavaluga oimupiirkonnas, mis peale püsti tõusmist ja liikumist kaob. Ning samal poolel (vasakul) on ka kukal kuidagi pinges, katsumisel ning kaela painutamisel ja pööramisel trapetslihase alguskoht valulik (suve lõpus oli mul samas kohas veel selline väike kõva munake, mis tekkis kevadel;peale massaazi aga see kadus ja nüüd ongi natukene valulik sealt). Ei tea, kas neid sümptomeid saab minu peavaludega siduda, aga pidasin vajalikuks need lisada. Samas teen palju trenni, ja olen ise mõelnud, et äkki mu lihased on lihtsalt pinges, sest valud kiirgavad ka selgroo lähedale (vasakule poole) kui pearinge teha. Samuti on mul valud vasakulpool rangluu ja I roide vahel.

Loodan, et ei teinud asja liiga keeruliseks.

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Tere,
peavalud ei ole normaalne nähtus, paraku esinevad need väga paljudel. Eeldan, et olete oma arstiga rääkinud "sümptomaatilisest peavalust" ja viimase paari kuu jooksul esinenud hommikusest peavalust.
Peavalutüüpide eristamine kirjelduse järgi ei pruugi olla kerge, sest valuhoo iseloom ei ole sageli nagu raamatus. Pingetüüpi peavalud ei ole alati seotud pingega.
Konkreetselt: soovitan rääkida arstiga, et veel arutada peavalude iseloomu - migreen? pingetüüpi peavalu? ja peavalu ravi: kas ainult hoogude ravi, kroonilise valu ravi. Igal juhul arvan, et füsioteraapia on näidustatud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi