Peavalud 17.10.02 / Peavalu

Külastaja küsib:

Vaevlen juba mitu aastat peavalude käes, milledele ei ole lahendust senini leidunud. Diagnoosiks pandi pildi põhjal tservikaalne osteokondroos. Selle haiguse kohta olen lugenud, et täpseid tekkimise põhjuseid ei teata ning see võib seotud olla vananemisega (olen oma arvates veel noor inimene - 32 a!). Ka ei osatud soovitada mingit konkreetset abi sellest paranemiseks. Olen elanud üpris sportlikku ja aktiivset elu koguaeg, praegu teen küll istuvat tööd. Paraku on haigus on muutunud nii häirivaks, et enam ei jaksa hommikuti üles tõusta ega millessegi süveneda, pea on koguaeg pinges ja võimlemisharjutusi tehes muutub olukord veel hullemaks. Massaazhis olen käinud mitme massööri juures, abi suurt sellest küll olnud pole, sest põhjust pole massöörid suutnud eemaldada (ilmselt on mingi kaelalüli vales asendis, nagu on manuaalterapeist öelnud). Ei tahaks aga uskuda, et mingit lahendust pole ja et tegemist on ravimatu haigusega, selle tulemusel on langenud õppimis- ja töötamisvõime ja iga pisiasja tegemine tundub tohutu pingutusena. Arstide juurde enam minna ei taha, sest olen külastanud neist mitmeid, paraku tulutult. Mida soovitate? Ma ei ole huvitatud ajutist leevendust toovatest ravidest nagu nõelravi jms., sest paraku on need protseduurid kõik väga kallid, kuid tulu neist on minimaalne kui seda üldse on. Hoopis rohkem huvitab mind, kas saan ise midagi konkreetset teha sellest haigusest paranemiseks? (ärge ainult öelge, et jalutage palju värskes õhus - see vastus spetsialistide poolt mõjub juba täiesti ärritavalt!)

Arst vastas:

dr Sulev Haldre

Neuroloog

Kirjast tuleneb ainult radioloogiline diagnoos - tservikaalne osteokondroos. See diagnoos on võimalik ka 32 aasta vanuses. Valu kirjeldus on lühike ja pigem on tegemist pingega, õppimis- ja töövõime langusega. Kas see on krooniline valu, depressioon, muu kehaline haigus, on kirja teel raske öelda. Vastavalt on soovitatavad ka ravimoodused, näiteks antidepressandid jm ravimid, ravikehakultuur jne.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Peavalu

Peavalud

mul on ühel peapoolel peavalud ja lõhkemistunded. ma tunnen et tahaks pilti taskusse visata ja peast käivad jõnksud läbi ja kokku kukkumis tunded on.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
võimalusi on mitmeid, alates migreenist kuni pohmellini. Vajalik on perearsti konsultatsioon.

Loe edasi

Küsimus

Millest ned peavalud üks pool valutab 3 päev juba kummardada ei sa ka.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

ehk pole põskoopapõletikku ?

Loe edasi

Peavalud lapsel

Kas 3aastasel lapsel võib esineda migreen.?

Vastas dr Sulev Haldre

Jah, 3 aastasel lapsel võib esineda migreen.

Loe edasi

Peavalud

Mul on juba pikemat aega olnud peavalud,mis tulevad kuklast,torgetena.Otsmikul on aga ühtlane valu.Valuvaigistid ei aita.Milles võib olla asi??

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,
alates lihaspingest kuni paljude muude variantideni. proovige kukla- kaela piirkonda määrida külmageeli, samuti otsmikule.

Loe edasi

Küsimus

Kas peavalud võivad olla tingitud kõrgest vererõhust?

Vastas dr Sulev Haldre

Võivad küll.

Loe edasi

Peavalud

Minul on peavalud ja vahel on ka süda paha.On ka alatemperatuur 35,4.Pea kumiseb ja jalad on nõrgad.

Vastas dr Toomas Toomsoo

Tere,

mis siis ikka, perearsti juurde ja asja arutama.

Loe edasi

Peavalud

mul on peavalud. ja väga tugevad peavalud. mis ei lase ültse mitte midagi teha... ja need peavalud on laupäeva ja pühapäeva hommikuti ja päris tihti. olen proovinud patjadega, et nagu sättinud neid igatepidi ...

Vastas dr Sulev Haldre

esimene käik perearsti juurde, kes valude iseloomu järgi määrab peavalu tüübi ja kontrollib vajadusel kehalist tervist.
Vajadusel suunab perearst Teid neuroloogi vastuvõtule.

Loe edasi

Peavalud

kas on ohtlik kui peale ajuinfarkti on tekkinud peavalud

Vastas dr Sulev Haldre

see ei ole ohtlik, kuid väärib tähelepanu ja vajadusel ravi.

Loe edasi

Peavalud

mul on olnud usna pikka aega olnud peavalud,kuskil 33aastat.nooruses olid tihedamini kui nuud.peaaegu iga nädal ,iivelduse ja oksendamisega,mis kestsid isegi3päeva.nuud on jäänud vähemaks,umbes iga 3kuu ...

Vastas dr Sulev Haldre

Arvan, et peavalud ei ole tekkinud kukkumise tagajärjel.

Loe edasi

Peavalud lapsel

Pöörduja on 9 aastase tütre ema. Peavalud on tütrel, kontrollitud silmad, vereproovid - korras,
peavalud ei sõltu õppimiskoormusest.
Millest võivad olla veel tingitud 9. aastase tüdruku peavalud?

Vastas dr Sulev Haldre

Paljust, näiteks, ülepingest, stressist, millega võib olla seotud pingepeavalu, aga võib olla ka tegemist migreeniga. Migreen võib alata väga noorelt. Täpsustamiseks oleks vaja konsulteerida neuroloogi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: