Düspraksia või närvisüsteemi häire 30.03.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

(Palun vabandage keele kasutamist, olen hollandlanna)
Aastal 2011 sündis mu poeg sügav enneaegselt 26.4n Hollandi haiglas. Põdes meningiiti. Pool aastat hiljem tekkis subduraalne hematoom ja krooniline meningiit.
Olime vahepeal Eestisse kolinud ja Eestis tehti KT, UH ja MRT uuringuid (lisas osake väljavõttest).
Hetkel käime Hollandis lapsega taastusravil kuna lapsel on probleemid kirjutamisega, hääldusega jne. Väsib kiiresti. Kahtlustatakse düspraksia. Uurimuse jaoks olen terve haigusloo lugenud ja tõlginud ja siis küsin ennast kas võib-olla on tegemist ajukahjustusega? Kas te soovitate väljavõte põhjal MRT't nõuda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ajukahjustusega mille põhjustajaks ajukelmetealune verevalandus, meningiit . Võimalikud on erinevad funktsioonihäired, sealhulgas ka probleemid kõne ja kirjutamisega. Kuna uuringud tehtud 2011 aastal, oleks kasulik korrata (CT; MRT) et hinnata võimalikku dünaamiat.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika