enurees 17.11.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Tänan Teid 04.11.2003 vastuse eest.
Täpsustuseks- enurees all kannatav on meessoost.

Teie soovitusi ootama jäädes.

Arst vastas:

dr Katrin Kaarna

Neuroloog

Päevakirurgia Erakliinik Medex

Tere,
Aitäh täienduse eest.
Meeste puhul on enureesi põhjuseks enamasti stresssituatsioon, eesnäärme suurenemisega seotud probleemid, samuti kasvajad ning põletikud kuseteedes.Arvestada tuleb ka põietalistlue häirega, mis võib olla tekkinud närvisüsteemi häire alusel.
Meeste enureesiga tegelevad uroloogid ja androloogid, julgustage oma abikaasat konsulteerimast nende spetsialistidega, kuna mida lühemat aega on probleem kestnud, seda kiirem on tulema ka raviefekt, kui leitakse enureesi põhjus.
Parimate soovidega,
Teie arst.