ANEÜRISM AJUS 12.11.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Tuvastatud aneurüsmi ajus, 2023 aprillis. Oli määratud operatsiooni aeg, aga suurest hirmust loobusin. Nüüdseks on aga tekkinud tihedad peavalu just sealpool vasakus peapooles, tihti on vererõhk220/100,võtan küll ravimeid, aga alati need ei aitagi ja siis käib kiirabi, rahusteid kasutan harva. Kardan operatsiooni, aga samas ka hullemat, mis tähendaks nagunii surma, kui veresoon peaks lõhkema. Ei teagi, kui suured võivad olla opi. tüsistused. Ka erinevatel meedikutele on eri seisukohad, kas puutuda seda aneurüsmi või ei, suurus._ 6mm.Aitäh.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kõige tähtsam on vererõhk alla saada - rääkige perearstiga. Aneurüsmi kohta aga seda uuringul nägemata arvamust avaldada ei saa.

Dr. Ain pajos
Neurodiagnostika