MRT ja kaelalüli diski sopistus 04.09.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin MRT-l ja sain järgneva tulemuse:Kaelalordoos on lamenenud, kael on praktiliselt sirge; lülikehad on sagitaalsuunalise
nihketa, normaalse kuju ja kõrgusega, vähene unkovertebraalartroos C5-7 tasemel. Fassettliigesed
on nähtavate muutusteta. Neuroforamenid tavapärased. Diskid mutuusteta, v.a. C5/6
ja C6/7 diskid on dehüdreerunud, C6/7 diski parempoolne subartikularne kuni 3 mm kaudaalse
migratsiooniga ekstrusioon 5 x 4 mm, C7 dex juure pitsumine võimalik. Spinaalkanali
olulist ahenemist ei ole, seljaaju on signaali muutusteta.

Kas tõesti piisab füsioteraaiast, et 6-7 kaelalüli diski vahelist sopistust ravida ?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ainult pildi järgi diagnoosida ei saa. Kui esineb ka valu ja suremistunne õlavarres, käsivarres ja sõrmedes võib ebaõige füsioteraapia olla ka ohtlik-siis tuleb kasuks hoopis kaela fikseerimine. Minge neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika