Käte ja jalgade suremistunne, nõrkus, külmad jäsemed. 01.08.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, Märtsikuus peale stressirohket sündmust tekkis äkki suur nõrkus jalgades ja samuti jäsemete suremine, surisemistunne. Oli raske ka treppidest liikuda. Tänaseks kogu keha valud ja surisemistunne, tuimus külmatunne eeskätt jalgades, esineb ka kätes. Valud oleks nagu rohkem pehmetes kudedes. Valulikud on kael , õlad, pahkluud, selg. Tehtud uuringud, MRT ajust, alaseljast, ENMG närviuuring nüüdseks 2 korda, ühte lihasesse pandi ka nõel ja kõik oli korras ja pigem ülemisel piiril. Tänaseks on mind vaadanud neuroloogid, reumatoloog, perearst. Tehtud EKG ja palju immunoloogilisi vereanalüüse nii neuroloogi kui ka reumatoloogi poolt. Leitud positiivne ANA IIF , kuid kõik täpsustavad uuringud negatiivsed, samuti puudub põletikunäitaja, reumafaktor ja settekiirus on madal. Enesetunne endiselt väga kehv , pidev väsimus, valud ja jäsemete suremine. Võtan ka agomelatiini, kuid mõju ei näe.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Nõu tuleks küsida neuroloogilt, kes on teinud läbivaatuse ja tutvunud ka uuringute tulemustega.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika