Käed ja jalad surevad ära ja surisevad 30.04.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Probleem algas peale sünnitust ( c 3 kuud tagasi). Raseduse ajal oli parema jala põlve ees ja taga veenilaiendid ja jalad natuke vahel paistes (vasaku jalalaba rohkem). Veenilaiendid taandusid paari nädalaga peale sünnitust. Vasak jalg aga oli ikka natuke paistes kui haiglast koju tulin (ca 4 päeva peale sünnitust märkasin). Jõin peterselliteed ja andsin jalgadele rahu siis tõmbas paistetus kiirelt tagasi. Nüüd ca siin 1 kuu 1.5 kuu jooksul olen märganud, et jalad uuesti valutavad (ei ole paistes) aga õhtuti surisevad ja nagu natuke ka surevad varbad ära. Nüüd viimase nädala jooksul olen sama täheldanud kätega küünarnukkidest sõrmedeni. Näiteks olen hommikul selja peal ja hoian telefoni kõhu kohal ning loen uudiseid. Mingi hetke surevad käelabad nagu ära ja hakkavad surisema. Sama on jalgadega põlbedest alla poole. Kas peaks olema murelikum ja ks on põhjust karta mingit suuremat probleemi tervisega kui liigne stress pinge vms? Ei tarvita alkohooli ega pole kunagi ka suitsetanud midagi. Hetkel toidan last rinnaga ja olen tihti ühe või teise külje peal ka öösel. Olen tarvitanud vitamiine raseduse algusest saadik. Hetkel siis ka Elevit imetavale emale.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jalgade paistetus ei ole tingitud neuroloogilisest probleemist. Käte ja jalgade suremistunne ja surinad aga viitavad närvitüvede kompressioonile sageli seoses jäsemete vale asendiga, aga ka seoses tursetega ja vee peetusega organismis. Ka võivad olla põhjuseks B grupi vitamiinide imendumishäired. Perearst saab asja analüüsidega kontrollida.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika