Tasakaaluhäired, nõrkus liigestes 05.02.24 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
küsin nõu isa jaoks.Tasakaalu häired on tal olnud juba pikemat aega, millele viimase paari aastaga on lisandunud nõrkus põlvedes (rohkem vasakus põlves - "jalg läheb alt ära"), jalgade tudisemine (värin) ja viimase paari kuuga ka käte värisemine. Tasakaalu häired oleme lugenud kehva kuulmise ja - nägemise (glaukoom) tagajärjeks (kontrollitud kinnitust sellele ei ole). Suuremat muret teevad põlve nõrkusest tingitud kukkumised ja raskused istest püsti tõusmisel.
Millest tekib põlves nõrkus nii, et jalg enam ei kanna ja kas selle vastu annab midagi teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Vanus on kindlasti kõrge ja kui puudub järjepidev treening ja liikumine siis lihasatroofiatest tingitud lihasjõu vähenemine ja seljaaju ja jalanärvide taandareng (tasakaaluhäired) süvendavad veelgi kaebusi. Kuna esineb ka käte värin, on võimalik ka Parkinsoni haigus. Soovitan neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
tel. 6748591