Millega võiks olla tegemist? 16.05.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Ligi pool aastat tagasi tekkis vasakus kehapooles nõrkus ja tuimus - käsi ja jalg muutusid jõuetuks, vasak silm raskeks ning uduseks, mööda selgroogu pulseeris üles-alla kuum valuhoog, paari nädala jooksul lisandusid vasakus labakäes ja labajalas ning paremas labakäes pidev surin, "sipelgad". Perearst välistas paar päeva peale esimeste sümptomite tekkimist visuaalsel läbivaatusel infartki ja insuldi ning suunas neuroloogi juurde, kus nädalaid hiljem teostati ENG, pea ja kaela MRT ning erinevad vereproovid, mis kõik olid korras. Tunnistati terveks, viidati ärevusele ja lihaspingetele.
Nüüd pool aastat hiljem on vasak käsi ja jalg endiselt nõrgad, lisandunud on parema näopoole ning suu ja kurgu limaskestade surin, mis koos jäsemete surinaga vahepeal taandub, siis jälle ilmneb, vasakus silmas on nägemine aegajalt udune, lisandunud on lihastõmblused erinevates piirkondades (käevarred, reied, sääred, tuharad, kael), abaluude vahel selgroo piirkonnas esineb aegajalt kruttivat ebamugavat tunnetust, olen märganud ka menstruaaltsükliga seotud olevat valuimpulside mustrit - rändavad lühiajalised valuhood 3-4 sek - kand-põlv-puus või ranne-küünarnukk-õlg mõlemal kehapoolel, aegajalt ajab nt lausa lonkama, kui valuhood taanduvad, siis on kõik normis. Perioodil ovulatsiooni algusest kuni tsükli alguseni on enesetunne parem, tüskli algusest kuni järgmise ovulatsioonini esineb valuhoogusid tihedamalt.
Kas oskate kommenteerida, millega võiks tegu olla? Külastatud neuroloogi poolt viidatud ärevuse ja lihaspingete teemaga olen aktiivselt tegelenud, korrigeerides toitumist, liikumisaktiivsust, unereziimi. Ei märka olulist paranemist antud sümptomite osas seoses eluviisi korrigeerimisega.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kas neuroloog teostas ka läbivaatuse või piirdus ainult uuringute tulemustega. Ärevuse korral määratakse tavaliselt antidepressandid, kas neist on olnud abi? Soovitan uut neuroloogi konsultatsiooni.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika