peale aastatagust operatsiooni huul ja lõug tuim ja turses 21.04.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi opereeriti mul alalõuast välja tarkusehammas, mis oli risti lõualuu sees. Seda tehti Mustamäe Lõualuukirurgias. Mind hoiatati ka et paari cm laiune ala võib jääda tundetuks kui närvid operatsiooni käigus vigastada saavad. Nii juhtuski. See paari cm laiune laiune ala pole päris tundetu vaid seal on n.ö.valetunded - nagu külm jäätis voolaks mööda põske alla. Ja kogu nahk on tegelikult väga ülitundlik. Aga murelikuks teeb mind hoopis see asi, et juba mitu kuud on seal tundetus osas huule alune ala kuidagi turses ja pakitsev - umbes nii nagu ohatise puhul. Ja välja näeb ka nagu oleks täitesüsti teinud. Veidi punetav. Katsudes veidi paks või kõva. Mis te soovitate kuhu millise spetsialisti poole peaksin antud küsimuses pöörduma.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt ei ole see ala seoses närvikahjustusega. Nõu tuleks pidada stomatoloogiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika