pea trauma 21.04.02 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

tere!

Umbes aasta aega tagasi kukkusin koolis ja hiljem traumatoloogias diagnoositi peaaju vapustus, olin päeva haiglas, hiljem lasti koju, tingimusel et püsin voodis (mida ma aga ei teinud).

Enne seda õnnetust olin päris aktiivne sportija, käisin võistlustel, mängisin tennist, jooksin, hõppasin jne. Praegu on aga selline probleem, et kõige väiksemgi pingutus, eriti jooksmisel ja ujumisel ajab nii hingeldama, aga hingata peaaegu võimatu, proovin küll hästi korrapäraselt ja sügavalt hingata aga pidevalt on tunne et hapnik ei jõua kopsudesse, ning tekib kogu aeg selline tunne et kohe-kohe minestan. Vell hullem on see, et peale väiksest ujumist, nii 50 m on selline tunne, et kõik kõigub ja õhku ei jätku.

Kas see võib olla tingitud sellest aasta tagusest kukkumisest. Käisin küll arsti juures, kus tehti spiromeetria (pole kindel kas nimi ikka see on), noh kontrolliti kopsumahtu jne, ning veel tehti EKG, kuid südame ja vererõhuga on kõiktäiesti korras.

Olen 17 ja naissoost.

aitäh!

Kersti

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Aastatagust peatraumat praeguses seisundis süüdistada ei saa. Kas on tehtud vereanalüüs ja kopsupilt ?

Dr. Ain Pajos