Peavalud ja MRT vastus 05.03.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen olnud peavaludega kimpus teismelisest saati. Kuid viimased aastad on peavalud sagenenud pea iganädalaseks. Kaks viimast aastat peavalud kestavad tihti kuni 3 päeva järjest, mida ei leevenda käsimüügi ega ka retsepti valuvaigistid. Eelmise aasta suvel lisandus peavalu episoodile ka nägemishäire, ere valgus nägemisväljas, osaline nägemise kadumine, täpid, tähed jne. See jäi üheks isoleeritud juhtumiks, kuid valgussähvakaid esineb vahel enne peavalu algust siiski. Peavaludega kaasneb vahel iiveldus, söögiisu kadumine, jõuetus, pearinglus. 2019 aastal teostati peaajust MRT, kus üldine vastus tuli tagasi normaalsena, iseärasusteta. Kuid seal oli ka selline lause- “Vasak transversaalsiinus hüpoplastiline- sageli esinev arenguline omapära.” Kas sellest võivad olla peavalud tingitud ning kas ma peaksin veel laskma peavalu põhjuseid uurida?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kirjelduse järgi on uuringus näha aju arenguhäire, mis nüüd vaevusi ei põhjusta.Ilmselt on tegemist komplitseerunud migreenipeavaludega. Soovitan pöörduda neuroloogi vastuvõtule kestvama ravi planeerimiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
Tel. 6748591 kl. 14-16