MRT Uuringu vastus 05.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kas saaks abi uuringu vastuse lahti seletamiseks ? Uurima hakati peavalusid mis on kestnud nüüdseks üle aasta koos muude muredega mida aina juurde lisandub. Detsembris olin emos kuna tekkis mega pearinglus ja iiveldus.. Siis sain vertiigo atakkidega migreeni kahtluse.. Hetkel ei tea kuna jälle neuroloogile saan aga peavalud on igapäevased. Hakkasin detsmebri keskelt ka üles märkima peavalusid.Lisan siia mrt uuringu teksti.

TEOSTATUD UURINGUD MT010104 x 1 Peaaju insuldi magnettomograafia natiivis MT010106 x 1 Peaaju veresoonte magnettomograafia natiivis TOF KIRJELDUS Saatediagnoos: Vertiigo atakkidega migreen? G43.1 - Basilaarmigreen. T2/FLAIR sekventsis on paremal frontaalsagaras üksik ja vasakul frontaalsagaras subkortikaalsel kolm mõnemillimeetrist kollet - üksikud mittespetsiifilised valgeaine kolded. Intrakraniaalsel ekspansiivsele protsessile viitavat ei sedata. Liikvoriruumide konfiguratsioon ja laius on normipärane. Koljustruktuurid on iseärasuseta. Mõlemas maksillaarsiinuses on retensioonitsüstid. Muus osas on ninakõrvalkoopad ja oimuluude õhuruumid tavapäraselt aereeritud. TOF sekventsis on intrakraniaalsed arterid tavapäraselt visualiseeritavad, stenoose ega AVM nähtavale ei tule. ARVAMUS/SOOVITUSED Ägeda patoloogilise leiuta.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Uuring peavaludele põhjust ega seletust ei näita. Tõenäoline ongi migreenipeavalu, mille korral muutusi ajus ei tuvastata. Valusid ärahoidev ravi on aga spetsiaalsete ravimitega võimalik - määrab neuroloog.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika