Äge seljavalu, kiirgub jalga 23.01.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

8 päev olen voodis. Valyd meeletud mis kiirguvad tervesse jalga. Varbad tuimad ja vasaku jala sääre, varvaste värv muutunud. Jalale toetada ei saa, potil käia väga valus, istuda ei saa, magada ainult paremal küljel, seegi valulik. Laupäeva viibisin emos, kus saadi lühikeseks ajaks valu nõrgaks, välja kirjutati tramadol, sirdalud. Tehti ultraheli uuring. MRT teha ei õnnestu kuna ei saa seljapeal olla.
Ultraheli vastus selline...Nimme pk-a lordoos osaliselt sirustunud, listeese ei esine, L5-S1 spondülodees (sellest
hindamist raskendavaid artefakte). L4/5 lülikehade vahelise diski vasakpoolne mediolateraalne
protrusioon.
Saadeti koju. Kas nii jääbki või kuidas edasi? Olen juba nii kurnatud.
Tervitustega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui peale vasaku labajala osalise tuimuse esineb ka labajala osaline nõrkus ( kandadel mõne sammu tegemisel vasak labajalg ei püsi üleval või kikivarvukil sammu tegemisel vasak labajalg ei suuda keharaskust kanda) tuleks pöörduda uuesti PERHi või Tartu kliinikumi EMOsse sest vajate kohest neurokirurgi hinnangut võimaliku diskioperatsiooni suhtes. Eriti kiire on see siis kui esinevad ka urineerimishäired. Operatsioon ei tohi siis hilineda. Soovin edu.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika