Hädas seljaga 12.02.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 37 aastane naine. töötasin umbes aasta turvatöötajana, mingil perioodil olid töötunnid (püstijalu~14h) 300 ringis kuu kohta. Siis jäin seljaga kuuks haiguslehele, sest seljavalu oli nii hull, et esimestel päevadel jalgu alla ei saanudki. Perearst määras valuvaigistid ja 10 võimlemist, arvas, et mul oli lumbalgiaga. paranesin ja unustasin. möödus aasta. jäin rasedaks ja kaheksanda kuu lõpus, üheksanda kuu alguses kordus selline nimmepiirkonna valu taas. Perearstile ei läinud - olin ju kodune. Nüüd olen kolm kuud olnud imikuga kodus ja ühel kenal hommikul ei saanud voodist püsti. Sõna otseses mõttes pool tindi pusisin ja piinlesin, kuni leidsin mooduse saada püsti ja seinaveeri pidi WC-sse, siis tagasi lapse juurde. Selline asi on juba kestnud juba nädala. Kas peaks minema neuroloogile või EMO-sse? Perearstile ei soovi, sest ta ütles juba eelmine kord, et kui selg on haige, siis ta peabki valutama ja tema ei saa sinna midagi teha (millalgi on ta mind ka simulandiks nimetanud). Mis teha? Ja kui opile, siis kuidas? Lugupidamisega: Diana. Tartust

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seljavalud tavaliselt kestavad 2-3 nädalat ja puhkuse ning valuvaigistitega mööduvad. Kui valu kiirgub ka jalga, võib valu kesta mitmeid kuid. Paranemist kiirendab oluliselt täpne diagnoos ja asjakohane ravi. Kirja teel ei ole see võimalik.

DR. Ain Pajos
tel. 6 748 591