Pearinglus, kõhuvalud,kõrvad lukus.täpselt kellaajaliselt paha olla. 26.11.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Peale koroonat aprillis algas tööl olles järsku tõustes tugev pearinglus ja tasakaaluhäire.Hommikuti oli kõht lahti ja oli paha olla,kõrvad lukus ja tinnitus.7 Kuud hiljem on ikka probleem alles ja täpselt kellaajaliselt tõuseb surve pähe silme eest läheb häguseks pea hakkab ringi käima ja kõigub nii ühele kui teisele poole.Alakõhtu löövad teravad valud ja k õrvadesse ka.algab hommikul 8.30 üle läheb umbes 12.15 ja siis läheb kõht tühjaks.Uus hoog algab umbes 13.00 ja kestab 15.15 jne pmst iga kahe tunni tagant.Pähe tõuseb nagu mingi rõhk mis lööb kõrvad lukku ja vilisema.Kõndides tõmbab nii vasakule kui paremale kaldu ja tahaks nagu pikali tõmmata.Kõhus tulitab ja löövad valud allakõhtu ja pärakusse.Öösel mitu korda tõusen üles ja pea valutab ning kõhus keerab.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kindlasti ei saa olukorda täpsemalt hinnata vaid kirja alusel, selgituseks vaid et antidepressandi soovitud toime tuleb alles ca. 3 nädala pärast, kohe võivad aga tekkida kõrvalnähud, milledeks tihti algul on ärevuse tõus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika