Pearinglus ja iiveldus 06.10.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Eelmise aasta augustis põdesin ülemiste hingamisteede viirust. Põdesin seda ilma puhkamisvõimaluseta, kuna väikesed lapsed.
Kui sellest taastusin, hakkas esialgu õhtuti magamajäädes ilmnema rahutust, tundus nagu selili olles oli raskem hingata. Kui öösel ärkasin, võttis uuesti magamajäämine aega, kuna see sama paha tunne ei lasknud magama jääda.
Ühel päeval käis nagu valusähvatus südamepiirkonnas ja sellele järgnes suur hirm ja enesetunne oli väga halb.
Mida aeg edasi, seda rohkem tekkis neid hetki, kui hakkas äkitselt väga paha olla. Õhupuuduse tunne, käed tuimad, rinnus pigistab, iiveldus, pearinglus.
Detsembris hakka väga tihti magu valutama enne ja pärast söömist ja ajas iiveldama. Jaanuaris sain diagnoosiks helicobakter.
Selle ravi järgselt kestis halb üldine enesetunne edasi.
Vahepeal avastati ka munasarjatsüst, mille operatsioon oli mai kuus sel aastal.
Ka sellest taastudes kestis kõik edasi.
Praeguseks on igapäevasteks suurimateks kaebusteks suur nõrkus ja jõuetus, pearinglus või nagu oleks vati sees või pea paks koguaeg, silmakoobastes valu ja tihedad peavalud ja iiveldab ja keerab kõhus igapäev.
Vereproovid on olnud siiani korras ja ekg on olnud normis ja vererõhk ka siiani.
Samas tuleb selline eriliselt halb enesetunne aegajalt peale näiteks autoroolis või kodus puhkeasendis telekat vaadates.
Viimati see oli kodus olles, kui lihtsalt pulss järsku tõusis kõrgeks ja hakkas nii paha olla ja rinnus pigistas ja läksingi kiirabisse, sest oligi lihtsalt nii reaalselt selline tunne, et nüüd ma suren.
Ma ei jaksa lihtsalt enam ja ei tea mida teha.
Tahaks kiirelt saada teada kõik ühekorraga, kasvõi lihtsalt välistamaks mingeid hullemaid haiguseid.
Ei jaksa lihtsalt oodata neid kuudepikkuseid arstiaegu ja siis saan hoopis sellise arsti vastuvõtule, kes soovitab palderjani võtta.
Hakkasin nüüd ka käima psühholoogi juures, aga ka tema soovitas siiski esialgu välistada kõik muud haigused.
Palun nõu.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

vastatud