Valud vasakus sääres 11.05.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 26 aastane naisterahvas. 1,5 aastat tagasi sünnitanud. Viimase aasta jooksul on olnud aegajalt valud vasakus sääres, täheldanud olen seda suurenenud koormusel, lisaks olen last kandnud enamasti vasakul pool (puusal), ning raskuse enamasti kandnud vasakule poole. (Varasemalt tegelesin väga aktiivselt jõutreeninguga, viimase aasta jooksul on koormus oluliset vähenenud).
Viimasel paaril päeval on tekkinud aeg-ajalt hootine põletav valu vasakus sääres, pigem välisküljel, lisaks ka hüppeliigese piirkonda ning reiepiirkonda (samas tunnen ka tuimustunnet vasakul pool alaseljas ning puusapiirkonnas) ning tundub, et valu tekib pigem mingis asendis istudes/lamades ja püsti olles veidi valesti astudes. Emal on olnud suured probleemid seljaga ning lõpuks opereeritud selg diski prolapsi tõttu.
Jalg ei ole turses, ei puneta, ei ole pidevalt valulik, samuti ei ole valulik palpatsioonil. (Perearst arvas, et tegemist lihtsalt ülekoormusega ning süvaveenitromboosi ei arvanud olevat).

Kas tegemist võib olla kuskil mõne närvi pitsumisega/ alaselja probleemidega? (Enne seesuguseid valuhoogusid enamasti tunnen just vasakul pool alaseljas-rohkem vasaku tuhara kohal-tuimustunnet?

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kahtlus on samuti nimmediski nihkumisele, sageli seoses varasema seljaprobleemiga. Tuleks teha läbi perearsti Rö. pildid nimmelülidest ja minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika