Radikulopaatia / valu kiirgab jalga 06.06.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
2,5 nädalat tagasi hommikul püsti tõustes hakkas vasakus jalas "sipelgad jooksma" ja u 5 min pärast valu sääremarjas tekkima. Lõpuks ei saanudki üle 1 min püsti olla kui tuli tervesse jalga talumatud valud. Viidi kiirabisse ja uuiriti. Diagnoositi radikulopaatia ja saadeti kodusele ravile kuna jalga oli tunda ja vetsus käia ka saan. Järgmisel päeval läks varvas ja säär tuimaks ning jalast kadus jõud. Öösiti magada ei saanud kuna tabletid ei mõjunud, säär tuksus valust ja tundsin nagu elektrilööke jalas. Päeval oli okei. Sain ainult kõhuli olla ja valuga vetsus käia. Täna on juba kolmas nädal ning paranemine on olnud väga aeglane. Endiselt valutab öösiti rohkem aga leebemalt kui varem ning jalas on jõud tagasi. Säär on ikka tuim, suure varba tundlikkus on tagasi. Püsti tõustes hakkab valu suurenema tuharas ja sääres. Enamasti olen kõhuli aga saan ka mõnda aega selili olla. Perearsti vastuvõtule ei saa minna kuna ootame, et saaks vähemalt istuda nii, et valu ei muutuks nii tugevaks. Kas see on normaalne, et paranemine võtab nii kaua aega?
Paari päeva pärast on perearsti juures vastuvõtuaeg aga pean selle taas edasi lükkama, sest ei saa kohapeale minna. Kas ma peangi nüüd ootama siin mitu nädalat ja lootma, et läheb paremaks või peaks siia kirurgiliselt sekkuma? Amet on mul väga liikuv ja kuskil pool aastat tagasi hakkasin tundma selja väsimust ja liikuvat valu alaseljas. Käisin arsti ja füsioterapeudi juures mitu kuud. Röntgen näitas et selja diskid on ilusad ja seal probleemi ei nähtud. Magnetraviga sai asi korda. Tegin ka harjutusi kodus.
Tänud ette!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt varem viga saanud seljadisk sopistus välja ja komprimeerib ja ka vigastab närvijuurt. Peate olema ettevaatlik, mitte tõstma ega kummarduma kuna asi võib lõppeda labajala nõrkusega mis nõuab juba operatiivset ravi. Vajalik oleks ilmselt MRT uuring nimmelülidest täpse põhjuse väljaselgitamiseks. Ravi määramiseks aga ka neuroloogi läbivaatus.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika