Valud seljas ja erinevates liigestes 25.04.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu probleemid algasid paar aastat tagasi. Nimelt häirivad mind erinevad valud. Kõige sagedasem on ülaseljas vasakus piirkonnas (kopsu kohal) häiriv ja tuim pingevalu, mõnikord on sügavalt sisse hingates ka valus, kestab keskmiselt 4-5 päeva, seejärel taandub. Paar-kolm nädalat kõik korras, siis ilmneb valu näiteks õlaliigesesse, kätt liigutada ei saa, tõsta veel kuidagi saab, langetada mitte, ka see valu möödub umbes 5-7 päevaga. Viimasel ajal on tihti esinenud reie/kubemeliigese valu, liikumine oluliselt häiritud. Mõnikord vasakul pool, mõnikord paremal pool. Valu kestab samuti kuni nädala. Lisaks viimasel ajal olen märganud, et öösel magades "surevad" sõrmed, peale seda on sõrmedes paks ja surisev tunne. Nüüd viimati esines ka valu alaseljas (ristluu piirkonnas). Valude vahe kestab tavaliselt 2-4 nädalat, siis ilmneb jälle mingis piirkonnas valu või ebamugavustunne. Aasta tagasi tehti vereproov (ka reumanäitaja) ning seljast röntgen, kõik oli korras. Milles võiks probleemide põhjus olla? Kas selliste sümptomite puhul võib olla kalduvus radikulopaatiale? Kas kiropraktikult võiks abi saada?

Tänan

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kaebused on erinevad ja ka põhjused ilmselt erinevad. Käte suremisega tegelevad neuroloogid - nn. karpaalkanali sündroom. Lihas ja liigestevaludega aga ortopeedid. Enne ravi soovitamist tuleks selgitada põhjused.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika