Vastus 19.11.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Nimmelülide kõrgus ja joondumine on normipärased. Näeme kerget dekstroskolioosi.

L4/5 ja L5/S1 lülidevahemikud on kergelt ahenenud, diskides on siin degeneratsioonile iseloomulik
T2 madal signaal ning vähene fokaalne väljavõlvuvus - protrusioon - tsentraalsel.

Alumistes fassettliigestes on vähene artroos.

Lülisambakanal ja lülidevahemulgud oluliselt ahenenud ei ole.

Armkoelised muutused ümber L5 dex juure subartikularsel ja foraminaalsel, analoogselt
ka ümber S1 dex juure.

Spinaalkanali olulisi deformatsioone ei ole.

Conus medullaris on signaali muutusteta KAS SAAKS EESTI KEELDE SELETADA KUNA SELJAS IKKA MEELETUD VALUD

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Suhteliselt tagasihoidlikud degeneratiivsed muutused nimmelülides, nendevahelistes diskides ja liigestes. Toodud muutused võivad, aga ei pruugi põhjustada erinevaid seljavaevusi ja ka valusid jalgades. Asi selgub vaid peale neuroloogilist läbivaatust.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika