Valud seljas ja kõhus 29.11.01 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kannatan sagedaste selja ja kõhupiirkonna valude käes. Valu esineb selja erinevates osades: selja keskosas (vöö piirkonnas), neerupiirkonnas, abaluude all. Valud on ka kõhus, enamasti paremal pool, sapipõie piirkonnas, kubeme piirkonnas, mõnikord on valud kõhus mõlemal pool. Uroloog suunas ultrasonograafia uuringutele, mille tulemus siseorganite muutusi ei näidanud. Tehtud on uriini- ja vereanalüüsid. Vereanalüüs näitas üksikute erütrotsüütide esinemist. Neuroloog lasi selja nimmepiirkonnast teha röntgenipildi, erilisi muudatusi pilt ei näidanud. Kõik uuringud on hiljuti tehtud.

Kas selja- ja kõhuvalud võivad olla põhjustatud lülisamba muudatustest? Mis võiks olla veel valude põhjuseks?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selja - ja kõhuvalud võivad kindlasti olla seoses lülisamba haiguslike seisunditega, mida ei ole näha tavalisel röntgenpildil. Täpne vastus konkreetsel juhul eeldab siiski läbivaatust.

Dr. Ain Pajos