pea ja seljavalud 20.09.03 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 39 a. mees,töötan metsas.Kevadel sain langeva puuoksaga löögi pähe.Kui kiivrit poleks peas olnud ei tea kas siis olekski praegu kirja kirjutaja.Löögijõud paiskas mu pikali,kuna löök oli otse lagipähe siis võttis põlved nõrgaks.Esialgu muid kaebusi ei olnudki kui õhtuks tugev peavalu ja kaelavalu.Perearsti poolt Dgn.kaela põrutus jaaju vapustus. Haiguslehel olin 3 kuud,erilist paranemist ei tunne.Vähimagi pingutuse korral on peavalu ja valu abaluude vahel selgrool.Olen ka korduvalt pöördunud maakonnahaigla neuroloogide poole - tulutult
Kunagi diagnoositi mul Meniere tõbi (13 a tagasi) Peale traumat on enesetunne umbes sama mis tol ajal:Peavalu,tasakaaluhäired,nüstagm paremale ,aegajalt iiveldus ja kaela nõrkus.Kohalikud neuroloogid välistavad seost trauma ja vana haigusega.
Praegune ravi:Fluanxol ja Amitriptylin vajadusel ibumetin ja Xanax
On tehtud ka rö-ülesvõtted: lülisamba kaelaosas C5-6 lülivahemik kitsenenud ,diskopaatia,kergu osteokondroosi tunnused .
Nüüd on juba pool aastat traumast möödas kuid endist töötegijat minust ei ole .
Palun andke nõu kuidas vaevast lahti saada.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Selline trauma võib põhjustada kaelalülidevahelise kõhrketta vigastuse mis pöhjustab eeltoodud kaebusi. Kui valu kiirgub ka õlga või kätte tuleks teha MRT uuring selgroo kaelaosast - sinna saab suunata ka kohalik neuroloog.

Dr. Ain Pajos