MRT kaelalülidest 18.03.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Natuke vaevab üks küsimus MRT uuringu kohta.
Kuna pikemat aega vaevanud abaluude vaheline valu siis käisin neuroloogi (tasuline)soovitusel tegemas MRT uuringut kaelalülidest (tasulise tegin).Küsimus MRT protseduuri kohta.Nagu infoleht ütles,siis uuringuruumi ei tohi metallesemeid viia ja kõik metall ehted/esemed tuleb eemalda kuna võivad kahjustada ennast või aparatuuri.
Ometi paluti enne uuringut vaid rinnahoidjad ja püksirihm eemalda aga teksad lubati jalga jätta millel 2 suurt metallnööpi ja kinnitati et see ei sega.(kui varem olen korra teinud,siis kõik riided palutud vahetada)
Samas natuke närib hinge,et kui infoleht ütles,et kõik metallesemed vaja eemalda kuna voivad kahjustada..
Kas tõesti siis ohutu nende metallnööpidega seal masinas olla ja kahju ei tekita minu tervisele....

Tänud!

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kuna MRT uuring toimub tugevas magnetväljas, mis metallesemetes indutseerib voolu ja kuumenemise, tuleb suuremad metallesemed eemaldada.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika