Käed ja jalad surnud kogu aeg 27.07.17 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Kaks aastat tagasi istusin juhi kõrvalistmel matkaautos. Mees oli närvis, sest tekkis vaidlus auto parkimise koha üle. Ta peatas auto ja lasi minu pea kohal oleva voodi rihmad lahti nii, et see mulle pähe kukkus. Peale voodi mulle pähe kukkumist hakkas mul pea kohutavalt valutama. Samuti ehmatasin kohutavalt, kuna ta enne polnud füüsiliselt mulle kallale kunagi tulnud. Algul esimesed 15 minutit oli ainus kaebus mul peavalu. Kuna ta jätkas mu sõimamist, läksin auto taha voodisse pikali. Siis tundsin äkki, et pea läheb uimaseks ja õhku jääb väheks. Palusin tal auto peatada ja mind välja lasta värske õhu kätte. Läksin pikali. Kuid siis äkitselt hakkasid surema algul mõlemad käed, sümmeetriliselt korraga. Algul mõlemad labakäed ja siis korraga läks tugev surin mööda mõlemat kätt edasi kuni õlgadeni. Kui mõlemad käed üleni surisesid kõvasti, hakkasid korraga surisema sarnaselt mõlemad jalad. Algul labajalad ja siis võrdselt edasi mööda säärt ja reit ülespoole kuni puusani. Lasin mehel kutsuda kiirabi. Arvasime, et võib olla kaelavigastus. Kuigi kaelas valu puudus. Kiirabi saabus umbes 20 minuti pärast ja siis enam ei olnud tugevat surinat kätes - jalgades, vaid väke.

Nüüd minu küsimus Teile: Miks mul ikkagi peale kahte aastat surisevad praktiliselt kogu aeg käed ja jalad alates vastavalt küünarnukkidest allapoole ja põlvedest allapoole. Isegi näos ja kehal torgib. Peale õnnetust torkis palju ka keha ja pea piirkonnas. Kas mul ikkagi kael vigastada ei saanud? Arst ütles, et kui kael vigastada oleks saanud, oleks surin kätesse-jalgadesse tulnud kohe peale lööki pähe, mitte 15 minuti pärast. Kas see on õige? Kas on tõesti kõik see torkimine põhjustatud psühholoogilist laadi teguritest?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võis ikkagi olla kaeladiski vigastusega. Kas MRT uuring kaelalülidest on tehtud?

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika