Paremas õlaliigeses on m. infraspinatuse distaalse osa atroofia. Vajalik neuroloogi konsultatsioon, ENMG, MRT 08.03.19 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Käisime uuringul dr. Krassi juures, kuna lapse füsioterapeut avastas lohukese paremal pool õla ülaosas, mis vajas spetsiaalse uh tegemist.
Kahjuks ma väga targemaks peale uuringut ei saanud, kuna arst ütles, et näeb tennist mängival sportlasel sellist asja esmakordselt. Lihas pidi olema kärbunud.
Tema väidete kohaselt pidi võimalik olema, et diagnoos on väga halb, kuid ei mingit täpsustust.
Saatis neuroloogile kus vaja teha ENMG uuring ning MRT
Mida see asi siis täpsemalt endast kujutab ja kas laps saab elada edasi täisväärtuslikku elu ja tegeleda spordiga edasi?
Jutt digiloo väljavõttest järgmine:
Kirjeldus: UH uuring paremast õlaliigesest. Õlaliigese piirkonnas ülemäärast vedelikku ei leia. M. biceps brachii kõõlus sulcus'es. Kõõlused ja kõõluste kinnituskohad intaktsed. RC struktuur ühtlane, tavalise paksusega. M. infraspinatuse distaalsem osa väljendunud atroofiaga, oluliselt mahult vähenenud. Lihase proksimaalne, liigese poolne osa tavalise struktuuriga. Distaalses osas rebendi tunnuseid ei leia. M. teres minor tavalise struktuuri ja mahuga. Ka teised õlavarre lihased tavalise struktuuriga ja mahuga. Järeldus: Paremas õlaliigeses on m. infraspinatuse distaalse osa atroofia. Vajalik neuroloogi konsultatsioon, ENMG, MRT

Tänan, kui saate mind veidi selgemalt aidata.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist võib olla lihase ja kõõluse väsimusvigastusega (sagedased tagantkäelöögid). Vahel võib põhjuseks olla ka kaeladiski rebend.
Võiks alustada rö. ülesvõtetest kaelalülidest (perearst). Põhjus võib olla juba seal näha. Neuroloogi läbivaatus on siis kindlasti vajalik.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika