Ühepoolne kõrvavalu 28.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,

olen umbes 6 aastat vaevelnud vasakpoolse kõrvavalu käes. Olen käinud nii kõrvaarsti kontrollil, kus öeldi, et kõik on suurepärane, mingeid probleeme ei leitud. Peale seda käisin neuroloogi juures, kes kahtlustas kolmiknärvi põletikku ja saatis kohe füsioterapeudi juurde, kus tunti, et kael on väga pinges. Kolmiknärvi pole siiski ükski teine arst kinnitanud, sest selle käes vaevlejad kirjeldavad valu mitu korda
tugevamalt ning minu probleem ei lähe selle diagnoosiga kokku. Füsioterapeudi juures tehti paar korda massaaži, kuid probleemi see ei lahendanud. Pinge kuskile ei kadunud. Soovitati ka igapäevaseid harjutusi, mida kohusetundlikult tegin. Pärast mitmekordset külastust saadeti uuesti neuroloogi juurde, et teada saada, kas äkki on seesmiselt midagi valesti. Tehti MRT ja midagi ebatavalist ei leitud. Neuroloog määras amitriptüliini kuuri, mida olen üle 6 kuu nüüd teinud. Kuuri ajal käisin veel peavaluõe juures, kes jagas soovitusi peavalu osas, mis vaevab mind enamasti pea üleval paremas osas. Tihtipeale kui on kõrvavalu siis see kandub edasi ka paremasse pea osasse (otsmiku alasse) ja vasakusse silma. Peavaluõde soovitas 500 mg valuvaigisti asemel alati 1000 mg võtta, kuid rohkem ta aidata ei oskand. Jaanuari keskel käisin veel viimane kord neuroloogi vastuvõtul, et arutada edasisi samme. Kahjuks ka tema enam aidata ei osanud ning otsustasime samm-sammult amitriptüliini kuuri lõpetada. Valud ei ole tänase päevani kuskile kadunud, mõjutades mitu korda kuus igapäeva elu. Ükski arst ei ole tänaseni seletust leidnud minu ühepoolsele kõrvavalule. Kõrv hakkab valutama nii öösel, ajades aegajalt ülesse kui ka päeval. Tunnen küll, et tuul võib seda vahepeal mõjutada, hoolitsedes selle eest, et kõrv tuult väga ei saaks, kuid kuna valu hakkab ka vahepeal öösel, siis see ei saa olla põhjustaja.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Võimalik, et tegemist on kuklanärvi ärritusest tingitud valudega. Samuti mõned migreenivormid. Tuleks teha rö ülesvõtted kaelalülidest ja tulla konsultatsioonile.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika