Selgroo song 19.09.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Abikaasa sai purjetades raskust tirides selgroosongi. Nüüd on nädal aega pikaliasendis. Raske otsustada, kas operatsioonile minna v mitte. Käsi-jalgu tunneb, aga valu tõttu istuvas asendis üle 10 min olla ei saa. Kuidas edasi tegutseda? Vanus 62, hea toitumisega, ei suitseta, ei joo.Vererõhuga probleemid, ülekaal.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Operatsioonile niisama ei võeta. Näidustuseks on labajala nõrkus - ei saa käija kandadel või varvastel ja/ või tuimus jalgade vahel ja põiehäired. Alustuseks tuleks teha lasta rö. pilt nimmelülidest ja siis neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika