Valud jalgades, puusas... 11.08.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Pikalt kestnud valud puusas, säärtes, reites. Valu kohati kiirgav ja segab igapäeva toimetusi. Seni olin sportlik, aktiivne aga nüüd Pool aastat sport täiesti välistatud. Erinevad proovid(reuma, kilpnääre, puuk borrelioos, põletikud, vitamiinid) on tehtud, mis kõik norm aga nüüd sain perearstilt lõpuks enda nõudmisel rõntgenisse saatekirja selja uurimiseks, vastus järgmine - Esinevad kerged spondülootilised ja spondüloartrootilised muutused - lülivahemike kerge ahenemine, servmised osteofüüdid, fassettliigeste artroos. Perearst pole mingit raviplaani koostanud ega kommenteerinud. Peab ju mingi ravi ometi olema?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Piltidel esinevad tavalised vanuselised muutused nimmelülides,diskides ja liigestes mis võivad aga ei pruugi põhjustada probleeme. Vajalik on neuroloogiline läbivaatus seisundi hindamiseks ja ravi määramiseks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika