Valu puusas, jalasääres, labajalg 09.06.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tugevad valud paremas puusas ja paremas jalasääres. Astumisel parem labajalg nö patsub.
Põhjusel, et neuroloogi vastuvõtt on mitme nädala pärast, sooviksin eelnevat infot eeldatava diagnoosi kohta ja soovitusi olukorra kergendamiseks/parandamiseks. Kas selja venituspinki tohib kasutada?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui labajalg plaksub astudes, on põhjuseks jalanärvi juure kahjustus mis tingib labajalga tõstvate lihaste osalist halvatust - põhjuseks ilmselt diski nihkumine nimmelülide vahel. Tuleb arvestada operatiivse ravi vajaduse võimalikkusega mistõttu soovitan minna PERH i või Tartu kliiniku EMOsse võimalikult kiireks neurokirurgi konsultatsiooniks.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika