Liikumine raske vasak jalg ja käsi tundetud. Kõndimisel valud puusas siirdega vasakus jalas. Probleemid ainete väljutamisel - kõht ja uriin kinni. 05.07.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Teostatud uuring: H7975Lülisamba nimmeosa KT natiivis:Esineb 5 nimmetüüpi lüli.Lülikehad on lamenemiseta, nihketa.L3/4 ja L5/S1 lülivahemikud on kergelt kitsamad. L3/4 disk on difuusselt väljakummuv, enam dorsaalsele.Samas on spinaalkanal kergelt kistam.Lülivahediski ekstrusioone ei sedasta.L5/S1 lülivahemulgud on bilat. tugevalt ahenenud, enam vasakul. Fassettliigestes olulisi degeneratiivseid muutusi ei sedasta, kollased ligamendid on kergelt paksenenud. VASTAJA: AULE, GEORG (D08421)05.07.2021 10:44
Kas see uuring näitab midagi ohtlikku operatsiooni nõudvat?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Operatsiooni vajalikkuse üle otsustamiseks on peamine mitte abiuuringud (pilt, MRT) vaid kaebused, leid neuroloogilisel läbivaatusel ja haiguse kulg. Ka toodud uuring näitab üldisi muutusi mis võivad, aga ei pruugi põhjustada vaevusi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika