vasak käsi ja jalg nagu surnud 08.06.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

21.a naisterahvas tundis nädalapäevad suremistunnet vasakus käes (algas pöidlast, liikus teistesse sõrmedesse ja siis küünarnuki poole) ja jalas (algas varvastest). Käimist ja elu muidu ei seganud, küll oli tunne, et mõlemad jäsemed olid natuke nõrgemad kui muidu. Seis läks tasapisi paremaks, kuni kadus. Nüüd on paar nädalat olnud kõik OK. Küsimused on: 1) kas hea enesetunde püsides peaks siiski asja uurima või võib selle unustada; b) kas mõõduka hüpohondrikuna peaks mõtlema sclerosis multiplexile? Muidu olen terve, vererõhk on olnud pisut madal, on esinenud mõõdukat aneemiat.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui kõik nähud on möödunud siis uuringutele minema ei pea. Kui haigusnähud korduvad, tuleb minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos