Käe keskmine sõrm ja pöial ei tööta 18.10.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
17 päeva tagasi juhtus käega õnnetus. Terava ääre tagajärjel käsuvarrel paindumise siseküljel, u 3cm randmest allpool 4cm pikkune haav. Haav õmmeldi kinni. Täna ei tööta keskmine sõrm ja pöial, teised sõrmed korras. Keskmine sõrm hell, kange ,tundlik, tuim. Pöial ei liigu üldse ja on hell. Hell on ka peopesal pöidla alt. Käsi nõrk ja aegajalt terav valu käes. Täna võtan valuvaigisteid ja võimlen käega igapäevaselt. Kas võimlemisest piisab, et mu sõrmed taas tööle hakkaksid?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on toimunud käenärvi (n. medianus) harude läbilõige. Paranemine võib toimuda kui otsad on kohakuti, võtab aga mitu kuud. Kui paranemist ei ole, tuleb konsulteerida neurokirurgiga.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika