häired ja jõuetus käe sõrmedes 30.05.06 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Millest võib olla tingitud käe väikeses sõrmes ja jätkuvalt käelaba alaosas tuimus. Sõrm on tuim ning on mitmendat päeva tunne nagu oleks "surnud, kohati väike surin sõrmes", on ka temperatuurilt jahedam. Samas ka jõuetus pöidlas, kui püüan võtmega ust avada on see probleemiks, kuna pöial tõrgub rakendumast täisjõus. Tuima osana on haaratud ka väikese sõrme kõrvalsõrme pool sõrme s.o. pikuti kuni sõrmeotsani välja. Olen ise 36 a meesterahvas, kes ei suitseta, alkoholi tarvitan, olen ülekaaluline kuid kõrgvererõhutõbi ei põe.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Ilmselt on tegemist käenärvide kroonilise kompressiooniga kas küünarliigese piirkonnas või randmeliigese kohal. Tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos