näppude suremine 21.11.05 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere,tahtsin küsida ,et mul oli kuskil kolm aastat tagasi kaelatrauma.
toidupoes kukkus sügavkülma kaas kuklasse.peale seda hakkasid mul vasaku käe sõrmed ära surema ,vahepeal kadus ära ,nüüd on see jälle tagasi.Kõigepealt suri üks sõrm,siis mingi aja pärast järgmine ja nüüd vist hakkab juba pöial ka surema.Need sõrmed on nagu täitsa tuimad.See segab juba ,näiteks arvutil kirjutamist ka ,ei tunne neid sõrmi eriti.Käisin peavaludega paar nädalat tagasi esmaabis ja seal tehti peast ja kaelast pilt .Aga nad ütlesid, et seal on küll praegu kõik korras.Aga miks nad siis ära surevad?Kui oskate aidata siis jään Teie vastust ootama!
Lugupidamisega Piret

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Põhjuseks võib olla närvikompressioon randmeliigese piirkonnas või ka kaelalülidevahelise kõhrketta haigus. Täpse vastuse saab anda peale läbivaatust.

Dr. Ain Pajos