Lihaspinged ja käte tuimus. 29.10.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Paluksin oma probleemile lisaarvamust. Teen kätega tööd, ning viimased kuud on kätes, eriti paremas, sümptomid, mis viitavad karpaalkanali sündroomile. Öösel valu peale ärkamine, käte nõrkus, "ärasuremine" ning värin( pastakaga kirjutada ei saa, purgikaasi avada jne) ja tuimus, paistetud sõrmeotstes( nimetis-,keskmine sõrm ning pöial.) Lisaks lihaspinged käsi- ja õlavartes, hiljem ka õlgade ja kaela kange olek. Teinud neuroloogi soovitusel 10x laserravi paremale käele, 2x tugevat massaaši. Kannan igapäevaselt paremat rannet fikseerivaid ortoose - ööseks jäigem, päevaks paindlikum. Vaevused veidi leevenenud peale 3ndl TVL, tegin ka ENMG uuringu, mille tulemused lisan manusesse.
Neuroloog väitis, et lõikus, ega süstid pole vajalikud, MRT ei suunanud, kuna otsene kaelavalu puudub. Suunas füsioteraapiasse, mille vajalikkuses ma ei kahtlegi, kuid kas tõesti ei anna midagi muud teha?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui soovite paranemist, peate lõpetama töö käte ja sõrmedega, kandma randmeortoose, ka öösiti. Süstid kanalisse võivad asja parandada, kuid sageli vaid ajutiselt. Kaela mrt vajalikkus selgub neuroloogi läbivaatusel.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika