Nimmevalu, mis kiirgub vasakusse puusaliigesesse ja jalga 22.07.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen pidevates nimmevaludes, võtan arsti määratud valuvaigisteid, Röntgen tehti, kuid muid uuringuid hetkel mitte. Istudes ja pikalt jalgel olles tekib taas valu nimmes ja vasakus puusaliigeses, mis kiirgub kogu jalga. Põhimõtteliselt pean kogu aeg olema liikumises v lamama, st et oleks asendite muutus. Kuna minu tööks on kontoritöö, siis kogu töö- ja argielu praeguse olukorra tõttu kannatab. Kas on võimalik likvideerida põhjus või peangi tegelema ainult tagajärjega e. vaigistama valu.
Lisan siia koopia röntgeni vastusest:
Lülisamba nimmeosas lamenenud lordoos, ~ 8 mm sügav, väljendunud spondüloartroosi leid L 2 - S 1 osas, L 2 - 3 ja L 4 - 5 - S1 lülivahemike tugev ahenemine, L 3 - 4 lülivahemiku mõõdukas ahenemine, lülikehadel eesmised ja külgmised spondülofüüdid, ~ 7 kraadi lateraalkurvatuur nimmes paremale.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Alumiste nimmelülide vahemike tugev ahenemine viitab kahjustunud diski väljasopistumisele, mis komprimeerib jalanärvi juurt. Närvivigastuse korral võib paranemine võtta mitu kuud ja toimub eeldusel, et välditakse asendeid ja liikumisi mis põhjustavad jalavalu. Operatiivne ravi on vajalik juhul, kui esineb labajala jõu langus, põiehäired või püsivalt tugev ja kestev valu.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika