Alaseljavalu, mis kiirgub vasakusse tuharasse, jalga 01.08.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Algas kõik alaseljavaluga, mis piirdas liikumist/selg oli väga kange. Nädal hiljem, kiirgas valu vasakusse tuharasse, nüüdseks on pidev valu kestnud ca 2 nädalat. Valu on ka vasakus jalas, jalg on tuim ja suriseb. Istuda ei saa, pikali olla ei saa, lonkan sest jalg ei jõua kuidagi järgi.
Perearstiga suhelnud, tema kirjutab välja ainult valuvaigisteid, mis ei aita - mitte ükski valuvaigisti ei aita. Eile õhtul käis kiirabi, kes tegi diclaci süsti, mis võttis valu natukene vähemaks kuid täielikult see ära ei kadunud.

Mida teha? Kas minna EMOsse? Kardan, et kui midagi ei tee, läheb asi hullemaks.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Tegemist on ilmselt vana nimmelülidevahelise diski vigastuse järgse osalise väljasopistusega mis komprimeerib jalanärvi juurt. Paranemise eelduseks on kõigi asendite ja toimingute vältimine mis põhjustavad surinaid ja valu jalas. Operatiivne ravi on vajalik siis kui esineb ka labajala nõrkus (varvastel või kandadel kõndides labajalg ei suuda keharaskust kanda). Siis tuleks koheselt pöörduda EMOsse.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika