Tundetu koht jalal 17.03.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline küsimus, paar päeva tagasi märkasin täiesti juhuslikult, et parema sääre küljel, keskosast väheke all pool, on selline tundetu või pigem imeliku tundega tikutopsisuurune ala. Muidu pole üldse, midagi tunda, kui ainult katsudes selline imelik tunne või natuke tundetu. Istun üsna tihti jalg üle põlve. Kas see võiks olla sellest tingitud? Või peaks koheselt ikkagi pöörduma neuroloogi poole? Teen ka sporti, ei ole välistaud ka mõni pisitrauma.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui sama jalg üle teise põlve on võimalik jalanärvi kahjustus põlveõndla välisküljel. Soovitan loobuda jalg üle põlve istiumisest. Paranemine võib võtta mitu kuud. Kui aga tundetu ala laieneb või lisanduvad muud probleemid tuleks minna neuroloogi vastuvõtule.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika