Sisemine külmatunne 30.05.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Veebruari kespaigast kuni aprilli keskpaigaini oli mul 2 kuud kestev peavalu. Olen kunagi ka Teie patsient olnud ja on diagnoositud migreen aga no sellist pikaajalist hoogu pole mul elu sees olnud. Ehk paar päeva selle aja jooksul pea ei valutanud. Kuna koroona ajal kuhugi arsti juurde ei saanud, kasutasin oma migreeniravimeid ja tavalisi valuvaigisteid ja lihtsalt unerohtu, et rahu saaks. Aprillis sain arsti juurde ja määrati profülaktilised ravimid-vererõhualandajad. Vererõhk on ka viimasel ajal kõrgem olnud- 150/100 on tavaline. Ei oskagi nüüd täpselt öelda, et kas sellest ajast kui hakkasin ravimeid võtma või veidi varem aga pidasin peale peavaluarstiga suhtlemist peavalupäevikut ja olen sinna aprilli keskpaigast kirja pannud, et iga päev mul iga päev sisemine külmus-nagu mentool õhkab sees. Algas peast ja nüüd on kätes, kõris ja südames. Kohutavalt ebameeldiv ja kui südames on, siis ka päris hirmutav tunne. Käisin ka perearstil, ta ütles, et esimest korda kuuleb sellist asja. Määras igasugu analüüsid, mida lähen teisipäeval tegema. Millega võib tegemist olla? Eriti hull on lamades. Kui liigun, siis annab nagu veidi järgi aga lamades on äärmiselt vastik ja nii on juba vähemalt 1,5 kuud iga päev. Magama ei saa jääda, kohutavalt häirib igapäevaelu. Väljaspoolt higistan, seespoolt külmetan. Kui külm kätes on, siis jõuab see ka väljaspoole. Tavaliselt külmetab ainult vasak kehapool. Peaga samamoodi külmetab ainult vasak meelekoht ja kukal, kehal vasak käsi, kõri ja süda. Vahel harva lööb ka kõhtu ja jalgadesse. Mingeid tasakaaluhäireid ja meeltesegadust ei ole, väsinud ei ole, kuigi magada saan tõesti vaid unerohuga. Kui pea 2 kuud valutas ja arstile ei saanud, siis muretsesin küll kohutavalt, et äkki on mingi ajukasvaja. Kardangi, et äkki muretsesin omale ärevushäire. Mittemidagi ei oska enam arvata. Kusagilt ei valuta. Mis imeasi see olla võiks ja kas mingit ravi ka sellele ometi on? Milliseid uuringuid üldse peaks tegema ja kas selline asi ikka mööda ka läheb?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Külmatunne kätes ja jalgades on migreeni korral tavaline, samas mitu kuud kestnud peavalu ei olnud ilmselt migreen. Oodake ära analüüside tulemused. Vererõhku tuleb kindlasti ravida kuid võimalik et tuleb ravimit vahetada. Helistage vajadusel.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika