Kas ärevushäire? 23.11.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Umbes 6 kuud tagasi hakkasid sellised sümptomid. Kiire pulss, valud südame piirkonnas, seedehäired, isutus, õrnad peavalud pea erinevates piirkondades, köhatamine, kuuma külmatunne, käte- ja sisemine värin, unehäired. Need kestsid u 5 päeva, käisin emos, midagi ei avastatud. Kuid alates sellest ajast on enamvähem samad sümptomid jäänud ning tekkivad siiski aeg ajalt ja see on väga häiriv. Alates sellest ajast on olnud mu elus ka halvad sündmused mis kestavad mõnel määral siiani, kuid ma ei ütleks, et väga muretsen. Tegelikult olen üleüldistel suht muretseja tüüp. Kuid kui mõelda on osad sümptomid olnud ka kunagi varem lühiajaliselt...nt käte ja sisemine värin üksikud korrad. Nüüd avastati ka kilpnääre põletik,kuid arst väidab, et antud sümptomid ei ole sellest.... Endokrinoloogi vastuvõttu ootan veel aega. Käisin ka holter monitooringus kuid ootan aega ka kardioloogile, et täpsemalt uurida- vastus monitooringus oli Siinusrütm vahemikus 51 - 155/min, keskmine 77/min.2 SVESi. Ei registreeritud ühtegi VESi.RR pause üle 2 sek ega isheemilisi ST muutusi ei ole.Periodiliselt II.a. AV bl. episoodid.KOKKUVÕTE:Üksikud SVESid.Vahelduv II. astme AV blokaad.
Mingid kehalised sümptomid on igapäevased, seega arvan pidevalt, et mul on mingi tõsine terviseprobleem. Nt viimasel ajal seedehäired, õrnem kõhuvalu kõhu alaosas ja naba piirkonnas, kõhukinnisus, kõhu mulisemine, gaasid, õrnad valud peas ja kiirem pulss, mõnikord valu ja nö värin südamepiirkonnas .. ja köhatamine. On ka aegajalt unehäireid. Vahepeal ka muidugi olukord parem kui mured tervise pärast on põhilised. On ka alaseljavalu, see võib muidugi istuvat tööst olla. Günekoloogiliselt korras. Al. Märtsist on muutunud ka see, et jäin kodukontorisse tööle seoses viirusega. Liikumist on ka palju vähem seega. Ma ei teagi nüüd, kas mul ongi mingi tõsisem terviseprobleem või on tegemist ärevusega ja sellest tingitud kehaliste sümptomitega.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Krooniline ärevus tingib aju regulatsioonihäirete väljakujunemist mis põhjustavad massiliselt erinevaid tundeid ja kaebusi kogu organismi toimimise häirena. Kilpnäärme ületalitus soodustab ja põhjustab ärevuse teket - seega asjatundlik ravi tuleb kasuks. Oluline on ka välistada südame töö häired (kardioloog). Kui ikkagi probleemid püsivad, tuleb külastada neuroloogi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika